Nasi podopieczni

Nasi podopieczni

Naszymi podopiecznymi są dzieci, które cierpią na przeróżne rodzaje niepełnosprawności. Do tego jednak potrzebujemy konkretnych dokumentów, które pokazują faktyczną chorobę dziecka a nie tylko to, że rodzice tak mówią. Działamy zgodnie z prawem i potrzebujemy potwierdzenia w dokumentach, że dziecko faktycznie ma orzeczenie o niepełnosprawności, ponieważ samo ADHD nie jest niepełnosprawnością a wiele osób właśnie na takiej zasadzie chciało sfinansowania turnusów rehabilitacyjnych.
Zwracamy się do wszystkich, którzy chcą naszej pomocy ze względu na niepełnosprawność dziecka, żeby rejestrując się u nas, podawali od razu wszystkie potrzebne dane. Zanim jednak zdecydujemy się na pomoc, musimy mieć wszystkie dokumenty dziecka, które świadczą o chorobie. I tak dla dziecka z zespołem Downa, potrzebne będą wszystkie dokumenty, od czasu narodzin, ponieważ w trakcie leczenia, zmieniały się też choroby oraz możliwości dziecka, a my potrzebujemy całej historii choroby .
Dla dziecka z autyzmem, podstawą jest zarówno diagnoza jak i orzeczenie o niepełnosprawności oraz opinie ze szkoły czy przedszkola, dotyczące pracy na dzieckiem oraz postępach w rozwoju. Wszystkie dokumenty muszą być przesłane do naszej placówki lub przeskanowane i przesłane za pośrednictwem poczty e-mail.