1% podatku

W obecnych czasach podczas rocznego rozliczenia, ludzie mają prawo do wyboru, dokąd zostanie przekazany 1% podatku. Musi to być Instytucja Użyteczności Publicznej i my spełniamy takie wymagania. Rodzice mogą w tym bardzo mocno pomóc, ponieważ bardzo wiele osób coraz częściej świadomie przekazuje odpowiednią kwotę, która ma być przekazana dla konkretnego dziecka. W telewizji zwykle są reklamy poszczególnych dzieci, jednak podawany jest tylko KRS. To oznacza, że wszystkie pieniądze przechodzą na konto wybranej fundacji a ona rozdziela na poszczególne dzieci według ich potrzeb. Warto jednak zauważyć, że wiele osób chce pomóc konkretnemu dziecku. W takiej sytuacji są osoby, które mają indywidualne subkonta w konkretnej fundacji.
Nasza fundacja również zakłada subkonto, ponieważ rodzice mają ogromne możliwości w gromadzeniu pieniędzy i krzywdzące byłoby gdyby jakiś rodzic się napracował, żeby zebrać jak największą kwotę i nagle okazałoby się, że więcej z pieniędzy dostałoby inne dziecko. Dlatego dajemy możliwość zbierania na poszczególne subkonta. Może to być jak było wspomniane wyżej, 1% podatku lub inne działania na przykład aukcje charytatywne czy specjalne publiczne zbiórki, które organizują rodzice.
Oczywiście z naszym udziałem, jednak większość prac wykonują oni. Warto z takich subkont korzystać, ponieważ są większe szanse, że dziecko dostanie sporą ilość pieniędzy na pomoc.